باید های ابتدایی فروشنده

باید های ابتدایی هر فروشنده

فارغ از اینکه نوع کسب و کار ما چیست و وسعت آن به چه میزان است یکسری اصول همیشه حاکم می باشند و می توانند فرایند فروش ما را تسهیل ببخشند. گفتنی است بسیاری از ما بواسطه تجربه این اصول و مفاهیم را خواسته و ناخواسته بکار بسته ایم اما آنچه اهمیت دارد میزان تاثیر این عوامل به ظاهر ساده در امر فروش ماست.

پس من در صورتی که فروشنده یک فروشگاه پوشاک با برند خاص باشم و یا فروشنده ی پوشاک بی نام و نشان و یا فروشنده ی خدمات مثل بیمه و سایر حوزه ها تفاوتی نمی کنم لازم است ۵ اصلی که در ذیل به آن ها اشاره می شود را جزو لاینفک فرایند فروش خود داشته باشم:

    ۱- من به عنوان خریدار به دنبال منافعی هستم که با خرید از شما کسب می کنم. پس شمای فروشنده موقع صحبت منافعی که برای من ایجاد می شود را بیان کن( نیازسنجی) و اجازه بده تشخیص خوب و بد بودن کالا یا خدمت با من باشد.

    ۲- در عرصه ی رقابتی چون فروش، بازی برد – برد باعث رضایت طرفین است. پس شمای فروشنده فقط به دنبال کسب منافع خود نباش ممکن است در بخش هایی پیروز شوی اما در مجموع آمار شکست ها بیش از پیروزی هاست. شرایطی را در نظر بگیرید که منافع مشتری و سازمان حفظ گردد.

    ۳- قطعا محصول یا خدمتی را که شما ارائه می دهید همکارانتان هم میتوانند ارائه دهند اما آنچه باعث ایجاد تمایز شما با سایر همکارانتان شده و مرا مجاب به خرید می کند مزیت رقابتی شماست. مزیت های رقابتی خود را مطرح کنید و در صورتی که کالای شما فاقد مزایای رقابتی است به فکر چاره باشید. از بد گویی نسبت به شرکت های رغیب جدا خودداری نمایید .

    ۴- ایجاد فهم مشترک نسبت به مسائل کاری و درک شرایط طرفین حلقه ی اعتمادی را ایجاد می کند که در بستر آن همکاری بسیار لذت بخش بوده و تا حد زیادی تداوم آن تضمین می گردد. این امر را جدی بگیرید.

    ۵- ما در عصری زندگی میکنیم که راه های ارتباطی بسیار و از طرفی کم هزینه می باشند پس لازم است از تمامی راه ها برای حفظ ارتباط خود با مشتری و تبلیغ کار خود به نحوی شایسته بهره ببرید. بهره گرفتن از فضا های مجازی بارزترین مثال در این زمینه می باشد.

تهیه و تنظیم: هیئت تحریریه آرمان پردازان رادمان ( آپرم )

aprem آپرم لوگو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *