ظهور روابط عمومی

ظهور روابط عمومی

با معرفی پی آر و یک  PR Week اولین نشریه تخصصی روابط عمومی در سال ۱۹۹۸، این صنعت صاحب مجله ی خاص خود شد که از نظر مفاد، صفحه آرایی و نوشتار در جایگاه رقابت با مجله ی ۶۹ ساله ی عصر تبلیغات، کتاب مقدس اهالی تبلیغات، قرار گرفت. جو نابلوم Jonah Bloom ، سر دبیر این مجله می گوید: گسترش بی وقفه ی مجله ی پی آر ویک در ایالات متحده وحضور روبه رشدش در عرصه ی جهانی، همراه با ۵ دفتر در ۴ قاره دنیا، مهر تاییدی بر رشد  پیشرفت روابط عمومی، هم به عنوان یک ابزار استراتژیک تجارت و هم یک جزء حیاتی در هر برنامه ی بازاریابی، می زند.

ابعاد کوچک و طبیعت پراکنده ی روابط عمومی، عوامل مضری برای پیشرفت تلاش های این صنعت هستند. فراتر از آن، صنعت روابط عمومی به طرز خطرناکی بین نقش و کارکرد روابط عمومی منقسم شده است. این چیز تازه ای نیست. در سال ۱۹۷۵ حدود ۶۵ نفر از مدیران روابط عمومی گرد هم آمدند تا توافق نامه ای برای تشریح روابط عمومی تنظیم کنند:

« روابط عمومی یک کارکرد مدیریتی ویژه ای است که به تثبیت و حفظ خطوط مشترک ارتباط سازی، تفاهم، توافق و همکاری بین یک سازمان و مخاطبانش کمک می کند. این کارکرد شامل راه گشایی و مدیریت مشکلات یا موضوعات است و به مدیران در حفظ آگاهی و پاسخ دهی به نظرات مردم یاری می رساند؛ مسئولیت مدیران در خدمت رسانی و هم سو با خواست های جامعه را تشریح و تاکید می کند؛ همچنین به مدیران در تطبیق واستفاده ی موثر از تغییرات بازار و جامعه کمک می نماید و به عنوان  عامل هشدار دهنده در پیش بینی تغییر مسیر بازار وارد عمل می شود. ابزار های آن در این راه، تحقیق و بررسی، رسایی و شیوه های اخلاقی برقراری ارتباط است.»

تهیه و تنظیم: هیئت تحریریه آرمان پردازان رادمان ( آپرم )

aprem آپرم لوگو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *