زندگی نامه شارون لکتر

شارون لکتر

شارون لکتر، حسابدار، نویسنده، تاجر، سرمایه گذار، سخنران آمریکایی و فعال در حوزه توسعه سواد مالی می باشد.

تحصیل، کار و زندگی شخصی

شارون لکتر از دانشگاه ایالتی فلوریدا مدرک حسابداری گرفت و کارش را در شرکت های حسابداری شروع کرد. او به تدریج خودش را بالا کشید و در شرکت های مختلف کامپیوتری، بیمه و انتشاراتی به مدارج مدیریتی دست پیدا کرد.

او در سال ۱۹۸۰ با همسرش مایکل لکتر آشنا شد و با او ازدواج کرد. آنها صاحب دو پسر و یک دختر شدند.پسر کوچک آنها در سال ۲۰۰۷ وارد نیروی دریایی آمریکا شد و در سال ۲۰۱۲، فوت کرد. پسر بزرگ آنها نیز وارد حوزه تجارت و کسب و کار به ویژه در بخش املاک و مستغلات شد که تاکنون به صورت موفقیت آمیزی به کار خود ادامه می دهد.

ورود به حوزه نویسندگی

شارون لکتر به همراه رابرت کیوساکی «کتاب بابای پولدار، بابای بی پول» را نوشتند و چون ناشری برای آن پیدا نکردند، خودشان آن را به چاپ رساندند. این کتاب که بر مبنای داستان (واقعی یا تخیلی) دیدگاه های متفاوت دو پدر رابرت کیوساکی را نسبت به پول و کسب درآمد نوشته شده بود، به چنان موفقیتی رسید که در سال ۲۰۰۰، انتشارات برادران وارنر امتیاز آن را خرید و عهده دار نشر چاپ های بعدی کتاب شد. این کتاب تابحال به ۴۷ زبان مختلف ترجمه شده و در ۹۷ کشور دنیا به فروش رسیده است.

همچنین لکتر و کیوساکی بر همین مبنا کتاب های دیگری نوشتند که تعداد کتاب های مجموعه بابای پولدار، بابای بی پول را به دوازده جلد رساند. از جمله آنها می توان به «راهنمای بابای پولدار برای سرمایه گذاری»، «پیشگویی بابای پولدار»، «در جوانی بازنشسته شو پولدار بازنشسته شو»، «چه کسی پول مرا برداشت؟» و «قبل از اینکه شغلت را ترک کنی» اشاره کرد. لکتر همچنین با رابرت کیوساکی و دانلد ترامپ در نوشتن کتاب «چرا ما می خواهیم شما پولدار باشید»، همکاری داشته است.

آنها همچنین یک مجموعه کتاب جنبی با نام «مشاوران بابای پولدار» منتشر کرده اند که در آنها نویسندگان دیگر درباره پول، سرمایه گذاری؛ املاک و مستغلات، راه اندازی کسب و کار، محافظت از دارایی های فکری و … آموزش می دهند.

تاسیس شرکت

رابرت کیوساکی، کیم کیوساکی و شارون لکتر و همسرش شرکتی با نام «بابای پولدار» تاسیس کردند که به چاپ کتاب، برگزاری سمینار و دوره های آموزشی و طراحی و تولید بازی های «جریان نقدینگی» می پردازد. بازی «جریان نقدینگی» که در دو سطح مقدماتی و پیشرفته طراحی شده و به فروش می رسد، از طریق یک بازی جذاب چند نفره مبانی سرمایه گذاری را آموزش می دهد.

فعالیت در زمینه توسعه سواد مالی

شارون لکتر با توجه به تاکیدی که بر آموزش مسایل مالی به کودکان دارد، نسخه دیگری از بازی جریان نقدینگی را با نام «جریان نقدینگی برای کودکان» طراحی و به بازار عرضه کرد. او همچنین سایت http://richkidsmartkid.com را راه اندازی کرد که در قالب بازی های آنلاین، آموزش های مقدماتی مالی را در چهار سطح سنی مختلف به کودکان ارائه می دهد و برای سن دو تا دوازده سال قابل استفاده است.

شارون لکتر که همیشه طرفدار آموزش و گسترش سواد مالی برای عموم و به خصوص برای زنان و کودکان بوده، در سال ۲۰۰۷ از عضویت در هیات مدیره شرکت بابای پولدار استعفا داد تا بیشتر در این زمینه فعالیت کند. او می گفت : ” سیستم آموزشی فعلی ما نمی تواند با تغییرات تکنولوژیکی جهانی همگام باشد. پول یک مهارت زندگی است. ما باید این مهارت را به جوانان بیاموزیم تا فقط برای زنده ماندن تلاش نکنند بلکه به موفقیت های بزرگ در جهان دست یابند.”

او در سال ۲۰۰۸ از طرف رئیس جمهور آمریکا به عنوان یکی از ۱۹ عضو « شورای سواد مالی ریاست جمهوری» انتخاب شد تا در جهت توسعه سواد مالی فعالیت می کند. شارون لکتر در سال ۲۰۰۹ به صورت رسمی شرکت « اول به خانواد خود بپردازید» را در جهت تقویت کودکان و خانواده ها برای ساخت آینده ای موفق از طریق آموزش های مالی تاسیس کرد. در سال های بعد نیز چندین شرکت دیگر در همین  راستا راه اندازی کرد.

سایر فعالیت ها

لکتر عضو هیات امنای چند دانشگاه بوده و در هیات رئیسه انجمن های متعددی هم عضویت دارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *